3:20:22

Ryto garsai 2016-07-29 06:30

2016-07-29
111 balsai
73 perklausos

Įrašo santrauka: Vakar Lietuvoje praūžė audra. Jūros šventė Klaipėdoje. Sukčiai apgaudinėja taromatų sistemas. Savaitės komentaras. Per dažnas žiūrėjimas „iš arti“ kenkia vaikų akims. „Naujienų žemėlapis“: Rio de Žaneiro vasaros olimpinės žaidynės. Verslo naujienos. Pirmoji žygio per pasaulį „Misija Lietuva 100″ ekspedicija ,,Baltoscandia 2016″.

Įvykiai:
0:00:00 c  
  c
0:38:00 Vakar Lietuvoje praūžė audra.  
  Vakar Lietuvoje praūžė audra. Kai kuriuose rajonuose vartotojai neturi elektros. Kaip elgtis audros metu? Audros metu negalima artintis prie elektros tinklo įrenginių. Pašnekovas – bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ atstovas Martynas Burba. Orų prognozė.
0:47:24 Jūros šventė.  
  Šiandien Klaipėdoje prasideda Jūros šventė. Jūros šventės dienomis uostamiestis, kaip ir kasmet taps pramogų, muzikos ir linksmybių vieta. Pašnekovas – Jūros šventės vienas organizatorių Romandas Žiubrys. O kaip klaipėdiečiai prisimena ankstesnes jūros šventes ir ko tikisi iš šių metų programos? – apie tai su jais kalbėjosi Vaida Ražaitytė.
1:17:06 Sukčiai apgaudinėja taromatų sistemas.  
  Jau nuo vasario Lietuvoje veikia taromatai – įrenginiai, į kuriuos galima priduoti užstato ženklu pažymėtas pakuotes ir butelius. Tačiau nesnaudžia ir sukčiai – dėl keliasdešimt centų kuria įvairias schemas ir bando apgauti aparatą: etiketes fotografuoja, jas spausdina ir klijavimo ant nepriduodamų skardinių ar butelių. Zenonas Gipiškis lankėsi keliuose taromatuose. Tuo metu Všį „Užstato sistemos administratorius“ direktorius Gintaras Varnas sako, kad tokių sukčiavimų mastas vis dėlto nėra toks didelis. Su juo kalbėjosi Živilė Kropaitė.
1:37:27 Savaitės komentaras.  
  Parengė apžvalgininkė Ramunė Sakalauskaitė. Jūros šventė.
1:46:35 Per dažnas žiūrėjimas „iš arti“ kenkia vaikų akims.  
  Jau tapo įprasta, kai net vaikai vežimėliuose žaidžia su tėvelių mobiliaisiais. Tuo metu, medikai pastebi, kad viena svarbiausių prastėjančio vaikų regėjimo priežasčių – per dažnas žiūrėjimas „iš arti“. Tokiu atveju, žymiai geriau šiek tiek toliau esantis televizorius, kurį žiūrint akys dažniau mirksi, o jų raumenys būna šiek tiek mažiau įsitempę. Perspėja gydytoja Donata Montvilaitė.
2:08:29 „Naujienų žemėlapis“.  
  Po savaitės, rugpjūčio 5 d. Brazilijos mieste Rio de Žaneire prasidės vasaros olimpinės žaidynės. Tai bus pirmosios žaidynės Pietų Amerikoje. Žaidynėse po 112 metų pertraukos dėl olimpinių apdovanojimų vėl rungsis golfo žaidėjai ir po 92 metų pertraukos kovos regbio komandos. „Naujienų žemėlapį “parengė Mindaugas Aušra .
2:27:41 Verslo naujienos.  
  Naujausi duomenys rodo, kad turistų Turkijoje sumažėjo beveik perpus. Tuo metu turistai, atvykstantys iš Rusijos, apskritai beveik išnyko.
2:37:33 Ekspedicija „Baltoscandia 2016″.  
  Jau rytoj liepos 30 d. prasidės pirmoji žygio per pasaulį ,,Misija Lietuva 100″ ekspedicija ,,Baltoscandia 2016″. Studijoje – Klajūnų klubo vadovas bei šios ekspedicijos vadovas Gintautas Babravičius, Geografų draugijos vadovė Genovaitė Kynė, žurnalistų sąjungos Kelionių ir pramogų klubo vadovas Gerimantas Statinis, Baltoskandijos akademijos vadovas Arūnas Blūdžius.

Laidos dalyvis: Romandas Žiubrys, Martynas Burba, Jurgita Čeponytė, Edita Gečaitė, Mindaugas Aušra, Arūnas Blūdžius, Genovaitė Kynė, Donata Montvilaitė, Daina Gudzinevičiūtė, Zenonas Gipiškis, Gerimantas Statinis, Ramunė Sakalauskaitė, Živilė Kropaitė, Gintaras Varnas, Gintautas Babravičius, Vaida Ražaitytė

Laidos vedėjas: Ramūnas Grumbinas, ALVYDA BAJARŪNAITĖ

ID: 13008934


0:00:00 / 0:00:00