1:42:49

Ryto allegro 2016-04-13 08:10

2016-04-13
197 balsai
114 perklausos

Įrašo santrauka: Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie kino vertimą. Dienraščių kultūros puslapių apžvalga. Paroda „Jonas Čeponis: spalvingas žvilgsnis į pasaulį“. Pirmasis tarptautinis komiksų festivalis „Komiksų dienos“.

Įvykiai:
0:04:30 Rubrika „Kalbos rytas“.  
  „Filmo titrų erdvė yra ribota, yra dvi eilutės, ir viskas. Vienoje eilutėje – 40 ženklų, o kartais ir 39. Taigi reikia trumpinti, glaudinti, bet negali prarasti prasmės, emocijos, detalių“, – pasakoja Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos ekspertė, „Kino pavasario“ konkurso už geriausią metų filmo vertimą koordinatorė Kristina Sprindžiūnaitė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie kino vertimą ir kaip filmus verčia geriausia metų filmo vertėja pripažinta Aušra Bagočiūnaitė. Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.
0:31:46 „Meno parkas“.  
  „Jonas Čeponis puoselėjo arsininkų įtvirtintą individualią menininko raišką, modernizmo principais grįstą kompozicijos, spalvų, linijų ritmo ir formų įtaigą bei liaudies meno principų vienovę. Jo tapyboje dominuoja peizažo žanras, tačiau gimtojo kaimo apylinkių, Vilniaus senamiesčio vaizdai nebuvo sentimentali išraiška, bet rėmėsi labai aiškia struktūra, išryškinta juodu kontūru“, – aiškina dailėtyrininkė Nijolė Nevčesauskienė, parodos „Jonas Čeponis: spalvingas žvilgsnis į pasaulį“ kuratorė.
0:53:06 „Įdomioji kultūra“.  
  „Visi bent kiek plačiau besidomintys daile ir literatūra žino, kad komiksas nėra skirtas tik vaikams. Jis aprėpia įvairiausius žanrus ir stilius, tad festivalio programa kuriama taip, kad skirtingos amžiaus grupės rastų jas dominančių dalykų“, – tarptautinį komiksų festivalį „Komiksų dienos“ pristato viena jo organizatorių Ona Kvašytė. Kodėl, kalbant apie komiksus, vis dar privalu paminėti, kad jie skirti ne tik vaikams? Ar įmanoma komiksais atskleisti skaudžias, pavyzdžiui, holokausto temas? Kuo pasižymi karo komiksai? Apie tai – pokalbis su pirmojo komiksams skirto festivalio organizatoriais O. Kvašyte ir Jonu Kvašiu, dr. Natalija Arlauskaite ir karo komiksus tyrinėjančia Agne Kelminskiene.

Laidos dalyvis: Jonas Kvašys, Ramūnas Čeponis, Aušra Bagočiūnaitė, Laima Ragėnienė, Natalija Arlauskaitė, Kristina Sprindžiūnaitė, Nijolė Nevčesauskienė, Agnė Kelminskienė, Ona Kvašytė

Laidos vedėjas: Austėja Kuskienė

ID: 12681621


0:00:00 / 0:00:00