0:56:40

Lietuvos diena 2016-04-03 13:00

2016-04-03
163 balsai
17 perklausos

Įrašo santrauka: P. Gylio kandidatūra į vidaus reikalų ministrus. Pratyboms Lietuvoje vežama vokiečių karinė technika. Konfliktas tarp Armėnijos ir Azerbaidžiano. Konferencija „TEDxVilnius“: pavojingi asteroidai. Prasidėjo dviratininkų sezonas. Geriausiai lietuviškai knygai – Prano Mašioto premija.

Įvykiai:
0:06:01 P. Gylio kandidatūra į vidaus reikalų ministrus.  
  Valdančiosios socialdemokratų partijos valdyba posėdyje svarstys partijos „Tvarka ir teisingumas“ siūlomą kandidatą į vidaus reikalų ministrus Povilą Gylį. Socialdemokratų pirmininkas sakęs, kad dėl Povilo Gylio bus apsispręsta socialdemokratų valdybai aptarus šią kandidatūrą, taip pat gavus informaciją apie jį iš teisėsaugos institucijų. Šią kandidatūrą penktadienį premjerui pateikė partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas. Pašnekovas – Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Sysas .
0:10:46 Pratyboms vežama vežama vokiečių karinė technika.  
  Šiandien į Ruklą iš Šeštokų Lazdijų rajone vežama vokiečių karinė technika. Maždaug šimto vienetų karinės technikos kolona į Ruklą vyksta per Marijampolę ir Kauną. Bendroms pratyboms šiemet į Lietuvą per kelis etapus atvyks per 600-us Vokietijos rotacinių pajėgų karių su keliais šimtais karinės technikos vienetų. Pašnekovas – laikinasis Sausumos pajėgų viešųjų ryšių karininkas Povilas Babilas.
0:14:43 Konfliktas tarp Armėnijos ir Azerbaidžiano.  
  Paaštrėjo situacija tarp Armėnijos ir Azerbaidžiano. Per vakarykštes kovas dėl Kalnų Karabacho šalys kaltina viena kitą dėl paliaubų pažeidimo. Armėnija tvirtina netekusi 18-os savo karių, Azerbaidžanas – 12-os. Kalnų Karabachas yra armėnų kontroliuojamas anklavas Azerbaidžano teritorijoje. Pasak užsienio reikalų ministro Lino Linkevičius, Lietuva kartu su vakarų bendruomene ragina šalis susilaikyti nuo smurto, nes jos įsipareigojusios siekti taikaus konflikto sureguliavimo.
0:21:53 Konferencija „TEDxVilnius“.  
  Ar įmanoma suskaičiuoti, kiek Saulės sistemoje yra asteroidų? O ar įmanoma nustatyti, kurie jų kelia pavojų Žemei? Šiuos ir kitus klausimus vakar idėjų konferencijoje „TEDxVilnius“ bandė atsakyti pranešimą skaičiusi Danica Remy. Ekspertė šiuo metu dirba su fondu, siekiančiu skatinti privatų sektorių prisidėti prie tyrimų, siekiančių apsaugoti žemė nuo pavojingų asteroidų. Būtent apie tai su Danika Remy kalbėjosi Indrė Urbaitė.
0:35:30 Prasidėjo dviratininkų sezonas.  
  Prasidėjo dviratininkų sezonas. Ką derėtų žinoti dviratininkams, kitiems eismo dalyviams? Pašnekovas – Kriščiūnas Eduardas – dviratininkų bendrijos pirmininkas.
0:42:29 Prano Mašioto premija.  
  Vilniuje išrinkta geriausia lietuviška knyga vaikams ir paaugliams, už kurią skirta Prano Mašioto premija. Ją gavo Rebeka Una už romaną „Atjunk“. Alternatyvioji premija už geriausią realistinės prozos kūrinį skirta Akvilinai Cicėnaitei už romaną „Niujorko respublika“. Abi apdovanotos autorės – pirmojo Lietuvoje paauglių ir jaunimo literatūros konkurso laureatės. VPašnekovas – vaikų literatūros tyrinėtojas Kęstutis Urba.

Laidos dalyvis: Linas Linkevičius, Eduardas Kriščiūnas, Žygimantas Pavilionis, Paulius Babilas, Danika Remy, Kęstutis Urba, Algirdas Sysas, Indrė Urbaitė

Laidos vedėjas: Madona Lučkaitė

ID: 12681245


0:00:00 / 0:00:00