1:42:25

Ryto allegro 2015-11-18 08:10

2015-11-18
370 balsai
55 perklausos

Įrašo santrauka: Leidinys „Teatro žurnalas“. Dienraščių kultūros puslapių apžvalga. Rubrika „Kalbos rytas“ – apie lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitos kalbų pirkimą. „Metų knygos rinkimuose“ – Donaldo Kajoko „Apie vandenis, medžius ir vėjus“. „Klasikos enciklopedija“ – apie konstruktyvizmą.

Įvykiai:
0:04:21 Leidinys „Teatro žurnalas“.  
  „Teatras yra ginklas. Ir ne koks senas, atšipęs butaforinis kalavijas ar apdulkėjęs orinis pistoletas, o galingas, urzgiantis kūrybinis tankas“, – teigia naujo leidinio „Teatro žurnalas“ redaktoriai teatrologai Ramunė Balevičiūtė ir Andrius Jevsejevas. Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.
0:27:58 Rubrika „Kalbos rytas“.  
  „Labiausiai kalbų prekybos verslo paslaugomis yra linkę naudotis dvyliktokai. 46 % dvyliktokų atsakė, kad nusipirkus kalbą, galima sėkmingai išlaikyti įskaitą ir tik 4 % abiturientų apie parduodamas kalbas nėra nieko girdėję“, – pastebi žurnalo „Gimtoji kalba“ redaktorė Rita Urnėžiūtė, atlikusi apklausą apie lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitos kalbų pirkimą.
0:55:11 „Malonumas skaityti“.  
  „Pamažu suradau tą kryptį, kuria kalbu apie man labai svarbius egzistencijos, būties klausimus, kuo toliau norisi apie juos kalbėt paprastesniais žodžiais. Dabar, tiesa, pasirinkau medžius, vandenis ir vėjus – tuos elementus, kurie, manyčiau, kiek bus žmonija, vis dėl to ir šitie dalykai neišnyks, o jeigu ir išnyks – tai ir žmogus, arba jis labai transformuosis į keistas formas. Todėl per juos bandau sakyti tai, kas man svarbu“, – sako rašytojas Donaldas Kajokas, kurio poezijos knyga „Apie vandenis, medžius ir vėjus“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla) dalyvauja „Metų knygos rinkimuose“. „Klasikos enciklopedija“ – apie konstruktyvizmą.

Laidos dalyvis: Agnė Kairiūnaitė, Ramunė Balevičiūtė, Lina Smolskienė, Rita Urnėžiūtė, Andrius Jevsejevas, Donaldas Kajokas 

Laidos vedėjas: Austėja Kuskienė

ID: 12320883


0:00:00 / 0:00:00