3:18:13

Ryto garsai 2014-10-22 06:30

2014-10-22
197 balsai
26 perklausos

Įrašo santrauka: Verslo naujienos. Seime verda diskusijos dėl kitų metų biudžeto. STT pareigūnai atliko keliolika kratų penkių asmenų gyvenamosiose ir darbo vietose bei partijos „Tvarka ir teisingumas“ būstinėje. Tęsiasi jubiliejinė kosmoso ekonomikos konferencija. Savaitės komentaras. į Klaipėdos uostą laukiama atplaukiant suskystintųjų gamtinių dujų laivo–saugyklos „Independence“. Rubrika „Euras keičia litą“. Iš „Amerikos balso“ archyvų: inžinierius Bernardas Buntinas. Dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“.

Įvykiai:
0:17:27 Verslo naujienos. Parengė Zenonas Gipiškis.  
  Ko galima tikėtis verslui iš kitais metais vyksiančių tiesioginių merų rinkimų bei kaip per metus pasikeitė maisto produktų kainos?
0:42:04 Kitų metų biudžetas.  
  Seime verda diskusijos dėl kitų metų biudžeto. Pašnekovai – politologas VDU doc. Bernaras Ivanovas ir „Swedbanko“ ekonomistas Nerijus Mačiulis.
0:49:01 STT sulaikė penkis asmenis, atliko kratas.  
  STT pareigūnai antradienį atliko keliolika kratų penkių asmenų gyvenamosiose ir darbo vietose bei partijos „Tvarka ir teisingumas“ būstinėje. Įtarima, kad jie už pinigus galėjo pasinaudoti įtaka, vykdant VRM viešuosius pirkimus.
0:55:35 Kosmoso ekonomikos konferencija.  
  Tęsiasi jubiliejinė kosmoso ekonomikos konferencija, kurią stebi Simonas Bendžius.
1:34:21 Savaitės komentaras.  
  Parengė 15min.lt apžvalgininkas Rimvydas Valatka. Karo su žurnalistais kapelionas? Kodėl ne – būtų net labai lietuviška.
1:43:05 Suskystintųjų gamtinių dujų laivas–saugykla „Independenc“.  
  Paskutinės dienos skaičiuojamos iki pirmadienio, kai į Klaipėdos uostą laukiama atplaukiant suskystintųjų gamtinių dujų laivo – saugyklos „Independence“, tuo metu Seime kilo abejonių, ar šis Valstybės strateginis projektas nenukrypo nuo plano. Tuo abejojantis anksčiau Klaipėdos uostui vadovavęs parlamentaras Eugenijus Gentvilas pastebi, kad nebus suspėta nutiesti vamzdžio po žeme. Tačiau premjeras Algirdas Butkevičius vakar užtikrino, kad suskystintų gamtinių dujų terminalo laivas jau gali įplaukti į Klaipėdos uostą, valstybinės komisijos nariai jau šitą objektą yra priėmę. Jis patikino, kad laivas plaukdamas į Klaipėdą, yra saugomas. Pašnekovai – parlamentaras Eugenijus Gentvilas ir „Klaipėdos nafta“ naujasis vadovas Mantas Bartuška.
1:57:30 Rubrika „Euras keičia litą“.  
  Su rubrika „Euras keičia litą“ šį kartą kalbame apie tai, kaip euro įvedimui ruošiasi prekybininkai? Pašnekovai – „Maximos“ atstovė Renata Saulytė, RIMI atstovė Giedrė Bielskytė, Verslo darbdavių konfederacijos gen. dir. Danas Arlauskas, Lietuvos smulkiųjų verslininkių ir prekybininkų asociacijos garbės prezidentas Eduardas Šablinskas. Kaip smulkieji verslininkai ruošiasi prekybai sausio pradžioje? – domėjosi Zenonas Gipiškis.
2:36:28 Iš „Amerikos balso“ archyvų.  
  Šiandien klausykitės pokalbio su Kanadoje Toronte gyvenančiu Bernardu Buntinu. Jis prisimena pirmąsias Lietuvos jūrų skautų keliones po Baltijos jūrą, Klaipėdos jachtklubą ir buriuotojus, kurie 1940 metais Klaipėdoje turėjo apie 10 jachtų. Inžinierių Bernardą Buntiną kalbino „Amerikos balso“ žurnalistas Povilas Labanauskas, pats buvęs jūrų karininkas, gerai prisimenąs Lietuvos jūrų skautijos pradžią 1924 metais. Pokalbis įrašytas 1968 metais.
2:54:35 Užsienio spaudos apžvalga.  
  Mykolo Drungos užsienio spaudos apžvalga.
3:08:25 „Nepatogus kinas“.  
  Vilniuje prasideda tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“. Vėliau keliausiantis į kitus miestus unikalus savo programa ir formatu festivalis - yra kultūrinis projektas, kuriame gali dalyvauti kiekvienas. „Nepatogus kinas“ – tai erdvė geram kinui ir laisvai minčiai, diskusijoms apie tai, kas iš tiesų yra svarbu, teigia organizatoriai, tad apie tai daugiau – pokalbyje su direktoriumi Gediminu Andriukaičiu.

Laidos dalyvis: Zenonas Gipiškis, Bernaras Ivanovas, Eugenijus Gentvilas, Simonas Bendžius, Mykolas Drunga, Renata Saulytė, Povilas Labanauskas, Vidmantas Tomkus, Roma Žakaitienė, Darius Raulušaitis, Robertas Dargis, Asta Ramaškevičienė, Rimvydas Valatka, Gediminas Andriukaitis, Algirdas Butkevičius, Bernardas Buntinas, Vytautas Bruveris, Mantas Bartuška, Nerijus Mačiulis, Eduardas Šablinskas, Danas Arlauskas, Giedrė Bielskytė

Laidos vedėjas: SAULIUS LIAUKSMINAS, Gabija Narušytė

ID: 11175646


0:00:00 / 0:00:00