1:44:43

Ryto allegro 2014-08-20 08:08

2014-08-20
224 balsai
25 perklausos

Įrašo santrauka: IX tarptautinis menų festivalis „PLArTFORMA“. Dienraščių kultūros puslapių apžvalga. Rubrika „Kalbos rytas“ – apie pasakas. „Chriso Ruebenso ansamblis“. „Klasikos enciklopedija“ – apie Tasilio Adžerą Alžyre.

Įvykiai:
0:04:10 Menų festivalis „PLArTFORMA“.  
  „Norime, kad šiuolaikinis menas, netradicinės meno formos iš tiesų ateitų kuo arčiau žiūrovo, kad žmonės nesigąsdintų naujų raiškų, o susipažintų, pamatytų ir dalyvautų meno procese tiesiogiai“, – sako IX tarptautinio menų festivalio „PLArTFORMA“ prodiuserė Goda Giedraitytė. Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.
0:31:53 Rubrika „Kalbos rytas“ – apie pasakas.  
  „Dabar leidžiamos pasakos yra labai nusaldintos, nudailintos, per daug suadaptuotos, tokios atrodo labai nenatūralios. Juk turi būti kažkokia riba tarp visiškos autentiškos ir nudailinimo“, – pastebi pasakų tyrinėtoja, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto darbuotoja Jūratė Šlekonytė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie pasakas.
0:54:52 „Chriso Ruebenso ansamblis“.  
  „Mūsų atliekamoje muzikoje daugybė žanrų – nemažai braziliškų, rytietiškų motyvų, klasikinės, bliuzo, džiazo muzikos. Man patiko ta mintis, kad žmonės ateitų į koncertą, tačiau jaustųsi ne kaip koncertų salėje, o kaip kavinėje – ramiai, patogiai, muzikos klausytųsi atsipalaidavę. Taip ir gimė programa „Café musicale“, – apie programą, kurią atlieka kartu su „Chriso Ruebenso ansambliu“, pasakoja kompozitorius ir gitaristas Chrisas Ruebensas. Pokalbis su Baltijos gitarų kvarteto nariu, iš Belgijos kilusiu Chrisu Ruebensu ir jo ansamblio nariu multiinstrumentalistu Sauliumi Petreikiu apie kūrybinį bendradarbiavimą, naują muzikinį albumą „The yellow duck“, išrinktą geriausiu 13-ųjų Nepriklausomos muzikos apdovanojimų instrumentinės muzikos albumu, ir muzikos skirtumus bei panašumus Lietuvoje ir Belgijoje. „Klasikos enciklopedija“ – apie Tasilio Adžerą Alžyre.

Laidos dalyvis: Ruebensas Krisas  , Goda Giedraitytė, Lina Smolskienė, Saulius Petreikis, Jūratė Šlekonytė

Laidos vedėjas: Austėja Kuskienė

ID: 10879014


0:00:00 / 0:00:00