3:21:27

Ryto garsai 2013-11-05 06:30

2013-11-05
531 balsai
77 perklausos

Įrašo santrauka: Verslo laikas - parengė Zenonas Gipiškis. Druskininkuose šiandien prasideda 17-oji Lietuvos bei Lietuvos vyriausiųjų sienos įgaliotinių konferencija. Šiandien vyks tarptautinė konferencija „Bibliotekos – socialiniams pokyčiams Baltijos regiono šalių patirtis“. Per spalį bankrotų skaičius šoktelėjo iki 162. Pastaruoju metu ligonių kasos sulaukia pacientų skundų, esą medikai, naudodamiesi pacientų patiklumu, įtikina žmones akių lęšiukus, kelio ir klubo sąnarių endoprotezus įsigyti gerokai brangiau, kritikuodami tuos, kuriuos nuperka ligonių kasos. Rubrika "Mokslo vardai": ateityje robotas ir žmogus dar daugiau bendraus ne tik Žemėje, bet ir kosmose, o robotai taps nepakeičiamais astronautų pagalbininkais - tuo įsitikinusi NASA tyrimų centro atstovė Maria Bualat, kuri būtent tokius robotus ir kuria. Premjero A. Butkevičiaus interviu LRT radijui apie politines ir ekonomines aktualijas.

Įvykiai:
0:11:44 Verslo laikas. Parengė Zenonas Gipiškis  
  Du tūkstančiai nedirbančių ir nesimokančių jaunuolių bus įtraukti į socialinės reabilitacijos ir parengimo darbo rinkai programą. Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Pasitikėk savimi“ kartu su partneriais pradeda įgyvendinti Lietuvos darbo birža. Pusėje apskričių turgaus prekyba per metus išaugo maždaug dešimtadaliu, rodo Statistikos departamento duomenys. Visoje Lietuvoje prekyba turgavietėse trečiąjį šių metų ketvirtį, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu padidėjo beveik 3 procentais. Maždaug trečdalio lietuvių ir latvių vidutinė vartojimo paskolos suma siekia 1-2 tūkst. litų, kai didžioji dalis estų skolinasi 4-5 tūkst. litų.
0:40:22 Druskininkuose - sienos įgaliotinių konferencija  
  Druskininkuose šiandien prasideda 17-oji Lietuvos bei Lietuvos vyriausiųjų sienos įgaliotinių konferencija. Ryto garsų pašnekovas - Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado pavaduotojas Štabo viršininkas Valentinas Novikovas.
0:45:32 Tarptautinė konferencija bibliotekoms  
  Šiandien vyks tarptautinė konferencija „Bibliotekos – socialiniams pokyčiams Baltijos regiono šalių patirtis“. Tai oficialus Lietuvos pirmininkavimo Europos Tarybai renginys. Ryto garsų pašnekovas - Nacionalinės bibliotekos gen. direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas.
0:50:10 Per spalį bankrotų skaičius šoktelėjo iki 162  
  Per spalį bankrotų skaičius šoktelėjo iki 162. Šis skaičius 29 proc. viršija vidutinį mėnesinį šių metų bankroto skaičių ir yra didžiausias nuo 2010-ųjų spalio. Ryto garsuose - "Kreditreform Lietuva" direktoriaus pavaduotojas Romualdas Trumpa.
1:33:51 Savaitės komentaras  
  Komentarą parengė Klaipėdos universiteto profesorius Vygantas Vareikis.
1:39:53 Apie Valstybinės ligonių kasos skiriamus gaminius  
  Pastaruoju metu ligonių kasos sulaukia pacientų skundų, esą medikai, naudodamiesi pacientų patiklumu, įtikina žmones akių lęšiukus, kelio ir klubo sąnarių endoprotezus įsigyti gerokai brangiau, kritikuodami tuos, kuriuos nuperka ligonių kasos. Tačiau Valstybinė ligonių kasa užtikrina: jos perkami ir pacientams nemokamai skiriami gaminiai yra aukštos kokybės. Ryto garsų pašnekovas - Valstybinės ligonių kasos sveikatos priežiūros įstaigų aprūpinimo sk. vyr. specialistė Lina Renartienė.
2:11:13 Rubrika "Mokslo vardai"  
  Ateityje robotas ir žmogus dar daugiau bendraus ne tik Žemėje, bet ir kosmose, o robotai taps nepakeičiamais astronautų pagalbininkais - tuo įsitikinusi NASA tyrimų centro atstovė Maria Bualat, kuri būtent tokius robotus ir kuria. Kokią svarbą kosmoso moksle užima robotai, kaip jie yra kuriami ir ko mokslininkai ieškos Mėnulyje, domisi Simonas Bendžius.
2:41:20 Apie "Mentor International" organizaciją  
  „Mentor International“ – nepriklausoma, nevyriausybinė, privačių asmenų įsteigta organizacija, dirbanti jaunimo narkomanijos prevencijos srityje pasauliniu mastu. Organizacija įkurta 1994 m. Ženevoje, nuolat aktyviai bendradarbiauja su Pasauline sveikatos organizacija, JTO Tarptautine narkotikų kontrolės programa bei kitomis Jungtinių Tautų agentūromis ir įvairių šalių vyriausybėmis. „Mentor Lietuva“ yra pirmoji nacionalinė „Mentor“ asociacija Baltijos šalyse ir centrinėje Europoje. Ryto garsų pašnekovai - asociacijos "Mentor Lietuva" vadovė Bernadeta Lažauninkaitė, bendrovės "Omnitel" personalo vadovė Živilė Valeišienė ir įmonės "Viešųjų ryšių partneriai" direktorius Mindaugas Radišauskas.
2:58:08 Liberto Klimkos pasakojimas  
  Lapkritis senoviniame kaime - darbų su linais jaujoje metas. Šiandien etnologo Liberto Klimkos pasakojimas - apie tikėjimus ir papročius, susijusius su šiais rūpesčiais.
3:09:27 Interviu su A. Butkevičiumi  
  Premjero Algirdo Butkevičiaus interviu LRT radijui apie politines ir ekonomines aktualijas. Premjerą kalbina Ilona Rūkienė.

Laidos vedėjas: ALVYDA BAJARŪNAITĖ, Artūras Matusas

ID: 8323159


0:00:00 / 0:00:00