1:47:31

Kultūros savaitė 2014-09-06 09:03

2014-09-06
924 votes
249 views

Broadcast summary: Rytis Juozapavičius ir Tomas Čaplinskas apie viešųjų ir privačių interesų konfliktus. Loreta Krasauskienė apie Lietuvos kultūros sostinės renginių programą. Ciklas apie Lietuvos dvarus: Zyplių dvaras. Agnės Narušytės kultūros komentaras. Mindaugas Kavaliauskas apie festivalį „Kaunas Photo“. JAV sociologas ir antropologas profesorius Janas Kubikas.

Events:
0:10:30 Pokalbis su Ryčiu Juozapavičiumi.  
  „Esame maža šalis ir egzistuoja didelė rizika, kad grupė menininkų gali dalinti viešuosius resursus vieni kitiems. Tačiau neatrodo, kad kultūros sektoriaus institucijos rimtai stengtųsi keisti situaciją, o į iškylančius skandalus žvelgiama ne kaip į sisteminę problemą, bet kaip į praeinančius nemalonumus“, – sako buvęs Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos narys, komunikacijos konsultantas Rytis Juozapavičius.
0:24:18 Lietuvos kultūros sostinės renginių programa.  
  „Panevėžio kultūra ir taip nuolat pristatoma, o mes atsižvelgėme į miestiečių nuomonę. Kultūros poreikių tyrimas parodė, kad didelė dalis panevėžiečių norėtų susipažinti su kitų šalių kultūromis. Taip ir kilo programos idėja“, – apie šių metų Lietuvos kultūros sostinės Panevėžio renginių programą pasakoja Panevėžio miesto savivaldybės Kultūros ir meno skyriaus vedėja Loreta Krasauskienė.
0:37:19 Ciklas apie Lietuvos dvarus: Zyplių dvaras.  
  „Savo veikla bandome įrodyti, kad dvarus atstatinėjame ne tam, kad jie būtų rekonstruojami, išgražinami ir užrakinami, o tam, kad čia virtų gyvenimas: vyktų įvairiausi renginiai, kūrybinės dirbtuvės, šurmuliuotų vaikai, senoliai pasakotų prisiminimus, suvažiuotų svečiai“, – sako Lukšių miestelio seniūnas, skulptorius Vidas Cikana. Tęsiame pasakojimų ciklą apie Lietuvos dvarus ir kviečiame užsukti į Šakių rajone įsikūrusį Zyplių dvarą.
0:56:44 Agnės Narušytės kultūros komentaras.  
  „Kai blogis tampa savaime suprantamas, labiausiai trūksta menininko, kuris paimtų jį ir išvelėtų ironijos kultuve taip, kad pats savęs nebeatpažintų“, – menotyrininkės Agnės Narušytės komentare – įspūdžiai iš Londono arba praėjusių atostogų pamokos.
1:07:00 M. Kavaliauskas apie festivalį „Kaunas Photo“.  
  „Fotografijos festivaliai šiandieniniame pasaulyje atlieka labai svarbų vaidmenį fotografijos meno rinkų ir naujų auditorijų atsiradime, tačiau taip pat jie tampa ir labai svarbiais fotografijos – kaip pogrindinės ar alternatyvios žiniasklaidos – kanalais“, – sako festivalio „Kaunas Photo“ organizatorius, fotomenininkas Mindaugas Kavaliauskas.
1:18:44 JAV sociologas profesorius Janas Kubikas.  
  Ilgųjų pokalbių dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie tai, kaip formuojasi kolektyvinės atminties laukas, kokį vaidmenį jame atlieka skirtingi veikėjai ir kaip skirtingi atminties režimai lemia demokratijos stabilumą šalyse. Pokalbis su lenkų kilmės JAV sociologu ir antropologu prof. Janu Kubiku.

Laidos dalyvis: Raminta Jonykaitė, Vaida Pilibaitytė, Mindaugas Kavaliauskas, Simona Voveriūnaitė, Vidas Cikana, Janas Kubikas, Tomas Čaplinskas, Julius Dautartas, Marija Čičirkienė, Loreta Krasauskienė, Remigijus Kriukas, Agnė Kairiūnaitė, Rytis Juozapavičius, Agnė Narušytė

Laidos vedėjas: Gailutė Jankauskienė

ID: 11010205


0:00:00 / 0:00:00