0:57:42

Lietuvos diena 2015-10-04 13:00

2015-10-04
105 balsai
5 perklausos

Įrašo santrauka: Vakar Vilniaus rajone žuvo jaunas parasparniu skridęs vyras. Jungtinės valstijos dėl oro atakos, per kurią Afganistano Kunduzo mieste buvo pataikyta į ligoninę, pradėjo tyrimą. Vatikane prasideda vyskupų sinodas. Spalio 2-4 dienomis Kaune vyksta penktasis tarptautinis Baltarusijos tyrinėtojų kongresas. Ateities konferencijoje Vilniuje – apie chaoso teoriją. Pasaulio plento dviračių čempionatas.

Įvykiai:
0:05:15 Žuvo jaunas parasparniu skridęs vyras.  
  Pareigūnai aiškinasi, dėl kokių priežasčių vakar Vilniaus rajone žuvo jaunas parasparniu skridęs vyras. Lietuvos ultralengvųjų orlaivių pilotų federacijos viceprezidentas Ričardas Matickas sako, kad nelaimė galėjo įvykti dėl piloto klaidos arba jo sveikatos sutrikimo. Maticko teigimu, didžiausia problema – Lietuvoje trūksta profesionalaus parasparnininkų rengimo ir daugelis mokosi savarankiškai.
0:16:17 Oro atakos Afganistano Kunduzo mieste.  
  Jungtinės Valstijos dėl oro atakos, per kurią Afganistano Kunduzo mieste buvo pataikyta į ligoninę, pradėjo tyrimą. Prezidentas Barakas Obama sako, kad pastatas atakuotas netyčia, kai buvo taikytasi į Talibano kovotojus. Per vakarykštį antskrydį žuvo septyni ligoninės pacientai bei 12-a organizacijos Gydytojai be sienų narių.Jie teigia informavę Vašingtono ir Afganistano pareigūnus apie savo buvimo vietą, tačiau ataka nesiliovė mažiausiai pusvalandį. Incidentą pasmerkė Jungtinės tautos. Jų teigimu, tai nepriimtinas ir potencialiai nusikalstamas įvykis.
0:23:46 Vatikane prasideda vyskupų sinodas.  
  Vatikane prasideda svarbus vyskupų sinodas. Popiežius Pranciškus Vatikane paskelbė apie vyskupų Sinodo pradžią. Katalikų bažnyčios dvasininkai tris savaites diskutuos apie šių dienų problemas, daug dėmesio bus skiriama šeimai – jos pašaukimui bei kiekvieno asmens vaidmeniui joje. Apžvalgininkų teigimu, sinodo sprendimai gali turėti istorinės reikšmės Bažnyčios ateičiai.
0:32:54 Baltarusijos tyrinėtojų kongresas.  
  Spalio 2-4 dienomis Kaune vyksta penktasis tarptautinis Baltarusijos tyrinėtojų kongresas – vienas didžiausių akademinių ir ekspertinių renginių, kuris šiemet skirtas itin aktualiai regiono saugumo temai, tarp jų ir įvykiams Ukrainoje, įtampai tarp Rusijos ir Vakarų. Spalio 2-4 dienomis Kaune vyksta penktasis tarptautinis Baltarusijos tyrinėtojų kongresas – vienas didžiausių akademinių ir ekspertinių renginių, kuris šiemet skirtas itin aktualiai regiono saugumo temai, tarp jų ir įvykiams Ukrainoje, įtampai tarp Rusijos ir Vakarų. Šiais klausimais diskutuojama keliose mokslinėse specialistų grupėse. Taip pat kalbama ir apie Eurazijos integraciją, migraciją Baltarusijoje ir regione.
0:41:09 Chaosas.  
  Kas yra chaosas? Ir ar įmanoma jį suvaldyti? Apie tai Ateities konferencijoje Vilniuje kalbėjo fizikas, Vilniaus universiteto profesorius Kęstutis Pyragas. Jis tyrinėja chaoso teoriją, kuri teigia, jog neįmanoma iš anksto numatyti ir apskaičiuoti, kokie procesai vyks ateityje. Kęstutis Pyragas yra dažniausiai moksliniuose leidiniuose cituojamas Lietuvos fizikas. O vadinamasis „Pyrago chaoso valdymo metodas“ žinomas visame pasaulyje ir naudojamas moksle, pramonėje, medicinoje, finansų valdyme ir kitur. Taigi – kaip chaoso teorija nubraukia mūsų žinojimą apie ateitį? Ir kodėl chaosą kartais pravartu valdyti? Apie tai profesorių Kęstutį Pyragą kalbino Simonas Bendžius. Kaip suvaldyti chaosą.
0:52:53 Pasaulio plento dviračių čempionatas.  
  Vyrų grupinėse lenktynėse bronzos medalį iškovojo Ramūnas Navardauskas.

Laidos dalyvis: Gintaras Grušas, Egdūnas Račius, Simonas Bendžius, Tautvydas Meškonis, Alvydas Šumskas, Ramūnas Navardauskas, Kęstutis Pyragas, Rūstis Kamuntavičius, Matickas Ričardas  

Laidos vedėjas: Česlovas Burba

ID: 11993165


0:00:00 / 0:00:00